Fitinlife

Yatay Bisiklet ile Hızlı ve Güvenli Zayıflama

Vakumlu Yatay Bisiklet Infrashape ile Hızlı Zayıflama

Yatay Bisiklet ile Hızlı ve Güvenli Zayıflama

Kilo vermek isteyenlerin tercihi olan yatay egzersiz bisikletleri, haftada en az 3-4 kez 30 dakikada etkili sonuçlar üretebilmektedir. Günümüzde pek çok insan yoğun yaşamları nedeniyle fiziksel aktiviteye zaman ayıramadığından, bu tür spor malzemelerini evde kullanmak için satın almak faydalı olabilmektedir.

Yatay Egzersiz Bisikletinin Faydaları Nelerdir?

Egzersiz bisikletleri, vücudun farklı bölgelerini iyileştirerek ve güçlendirerek terapötik potansiyel sunmaktadır. Düzenli solunum kontrolü, kasları sıkılaştırmaya, kan basıncını ve dolaşımı düzenlemeye, kemik eklem ağrısını azaltmaya ve kilo kaybını desteklemeye yardımcı olmaktadır. İki tür egzersiz bisikleti vardır. Yatay ve dikey olarak iki kısma ayrılmıştır. Yatay bisiklet olanlar fazla kilolu insanlar için daha rahat ve kullanışlıdır. Kemiklere ve eklemlere baskı olmadığı için ihtiyacı olanlar bile rahatlıkla seçim yapabilirler. Egzersiz bisikletlerinin normal bisikletlere göre birçok avantajı vardır. Nabız hızı, yoğunluğu ve yağ yakma hızını ölçebildiği için kasıtlı olarak kullanılabilir. Bu veriler aynı zamanda kilo vermeniz için sizi motive edebilmektedir.

Düzenli yapılıyor ise kemik gelişimine ve sağlığına oldukça faydalıdır. Kasların yapısını güçlendirerek stresi azaltmaktadır. Fit, tansiyon kontrolü ve sağlıklı bir uyku düzeni sağlamaktadır. Pedal çevirmek sadece bacakları değil aynı zamanda karın, kalçalar, kollar ve basenleri de sıkılaştırmak ve güçlendirmek için desteklemektedir. Vücudun kas grupları arasında uyum sağlayabilmektedir.

Yatay Egzersiz Bisikleti Nasıl Zayıflatmaktadır?

Ortalama olarak, bir saatlik fitness bisikleti 600 kalori yakabilmektedir. Çok fazla çaba gerektirir, bu nedenle kalp sağlığına fayda sağlar ve aktif hareket sağlayarak metabolizmayı hızlandırmaktadır. Bu nedenle kilo vermek isteyenler üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Tüm avantajlardan yararlanmak için düzenli olarak yaklaşık 30-40 dakika devam etmek önemlidir.

Dışarıda yapılan birçok spor ve egzersizden daha güvenlidir. Kazalar, yaralanmalar, düşmeler, burkulmalar, hasarlar olması çok düşük olasılıktır. Dışarıdaki kötü hava koşullarından etkilenilmemektedir. Becerinize göre hızı, zorluğu ve temposu ayarlanabilmektedir. Bisiklet sürerken TV izlenebilir, müzik dinlenebilir veya farklı aktiviteler yapılabilmektedir. Bu sayede zamanın geçişini daha hızlı gözlemlenebilir ve zamanı daha uzun tutulabilmektedir. Yedikten hemen sonra kullanılmamalıdır. En az bir saat beklenilmelidir. Diyet desteği ile istenilen hedeflere daha hızlı ulaşılabilmektedir.

Vakumlu Yatay Bisiklet (Infrashape) ile Hangi Bölgeler Güçlenmektedir?

Yatay bisiklet aletlerinin kullanımı çok kolaydır. Bu kolaylık, yalnızca zayıflama veya kilo kaybı için kullanılmadığında geçerlidir. Bisikletinizi daha özel amaçlar için kullanırken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç nokta vardır. Bu sorunlardan biri, vücuttaki hangi bölgenin güçlenmesi gerektiğidir. Yaygın inanışın aksine, bisiklet tüm vücudu hareket ettiren bir egzersiz türü değildir. Bu, alt kısmın, özellikle bacakların ve kalçanın çalışmasını sağlar. Dönme hareketlerine ve dönme hareketlerine tepki olarak üst vücut kaslarını harekete geçirmektedir.

Bisikletinizde hangi kasların ve ne kadar sıkı çalıştıkları, kullandığınız bisikletin türüne ve o sırada kullandığınız kullanım türüne bağlıdır. Yokuş aşağı veya düz yollarda bisiklet kullanmak yoğun bir emek gerektirmez ve yokuş yukarı veya dışarıda bisiklet kullanmak emek gerektiren yoğun bir iştir. Bu yöndeki çabalar, hangi alanların güçlendirileceğini ortaya çıkaracaktır. Ortalama bir bisiklet kullanımı ile birlikte aşağıdaki kas grupları çalışmaktadır:

Uyluk kasları
Baldır kasları
Kalça kasları
Ayak kasları
Karın kasları
Kol kasları
Göğüs ve omuz bölgesindeki kaslar
Boyun kasları
Sırt kasları.

Karın kaslarından devam eden listenin bir kısmı, bisiklet sürerken alt kastan daha az yorucu olduğu bilinen üst kas grubundan oluşmaktadır. Yatay bisiklet çalışıldığı zaman, altınızdaki kaslar daha da gelişmektedir. Ayrıca bisiklete binme sonrası üst kas gruplarının gelişmesi için egzersiz yapılması gerekmektedir.