Fitinlife

Eskişehir Lazer Epilasyon Merkezi

Eskişehir Lazer Epilasyon Merkezi

Eskişehir lazer epilasyon merkezi, vücudumuzda bulunan ve kişiler için sorun oluşturan tüylere kesin çözümler sunmaktadır. Sağlık ve temizlik açısından kadın ve erkekler vücutlarındaki istenmeyen tüylerden kendileri farklı yöntemlerle kurtulmak isterler.

Bu yöntemlerden sıklıkla kullanılan ağda yapmak, epilasyon aletleri, cımbız kullanmak vücutta tahrişlere ve daha da kötüsü kıl dönmelerine sebep olmaktadır. Tüy dökücü kremler ya da jilet kullanmak da tüylere kökünden çözüm sunmadığı gibi daha da artmasını sağlamaktadır.

Lazer epilasyon kişilerin bu tüylerden kurtulması için uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntemde kıl köklerine müdahale edilmekte ve köklerin cılızlaşması sağlanarak çıkması engellenmektedir. Kişilere farklı seans sayılarında uygulama yapılmaktadır. Lazer epilasyon cihazı, kıl köklerine ışınlar göndererek zaman içerisinde ölmesini sağlamaktadır.

Uygulanması gereken seans sayısı kişiden kişiye değişmektedir. Kaç seans da biteceği ve kesin çözüme gidileceği işin uzmanı tarafından sizlere söylenecektir. Bu işlemde çevredeki dokulara zarar verilmez. Hedef kıl köküne ulaşmaktır. Eskişehir lazer epilasyon merkezi işinde tecrübeli olan güzellik uzmanları ile bu işi başarı ile gerçekleştirmektedir.

Lazer epilasyon çeşitleri içerisinde uygulanan birkaç tür bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de buz lazer epilasyonu olmaktadır. Son zamanlarda sıklıkla uygulanan bu yöntemin ne olduğunu ve nasıl yapıldığını birlikte inceleyelim.

Buz Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon aleti kıl köklerine ışın gönderen bir cihazdır. Bu cihazın ucunda buz gibi soğuyan bir bölüm bulunmaktadır. O yüzden adına buz lazer epilasyon denilmektedir. Böylelikle de uygulama esnasında kişiler ağrı ve acı hissetmezler. Bu yöntemde üç dalga boyu lazer teknolojisi kullanılmaktadır. Bir defada verilecek enerji parçalanarak bölgeye uygulanır. O yüzden kişilerde acı problemi ile karşılaşılmamaktadır.

Eskişehir Lazer Epilasyon Merkezinde Buz Lazer Uygulaması

Lazer operasyonlarında kişilerin karşılaştıkları en önemli sorun kıl köklerindeki tahribatlardır. Buz lazer yöntemi, kıl köklerine kademeli olarak ısı verilmesiyle uygulanmaktadır. Lazer başlığında bulunan soğuk uç -3 derece soğutulur. Bu durum da ciltte serinlik oluşturmaktadır. Böylelikle konforlu bir şekilde istenmeyen tüylere çözümler kişilere sunulmaktadır.

Kademeli bir şekilde verilen ısı neticesinde cilt yanmalarının önüne geçilmektedir. Ayrıca uygulama öncesinde kullanılan jel hem aletin kaymasını sağlar hem de kaygan olması nedeniyle sürtünme sorununu azaltır. Bütün bunlar kişilerde masaj etkisi yaratarak ağrısız bir epilasyonun gerçekleşmesini sağlamaktadır. Eskişehir lazer epilasyon buz lazer uygulamalarında oldukça başarılı sonuçlarla kişilere hizmet sunmaktadır.

Yaz ya da kış ayları fark etmeksizin bütün yaş ve cinsiyet gruplarındaki kişiler bu uygulamadan faydalanabilmektedir. Bazı kıl kökleri sarı ve cılız olurken bazı kökler daha kalın ve serttir. Bu etkenler buz lazer epilasyon uygulaması için sorun teşkil etmemektedir. Sadece tüylerden kurtulma seans sayısında farklılıklar oluşturmaktadır. Eskişehir epilasyon denilince akıllara ilk gelen uygulama buz lazerdir. O yüzdendir ki Eskişehir lazer kliniklerine ilgi de gün geçtikçe artmaktadır.

Eskişehir Lazer Epilasyon Merkezinin Kişilere Sundukları

Masaj konforunda epilasyon yaptırmak isteyenler Eskişehir lazer epilasyon merkezleri sayesinde istenmeyen kıllardan ağrısız ve acısız bir şekilde kurtulmaktadır. Bu durum Eskişehir halkının bu merkezleri araştırma çabası içerisine sokmaktadır. Lazer operasyonun kişilere sunduğu birçok avantaj bulunmaktadır. Buz lazer epilasyon tercihinde bulunanlar;

  • İstenmeyen tüylerden kısa sürede kurtulurlar.
  • Kıl dönmesi ya da batık gibi problemlerle karşılaşmazlar
  • Erkeklerin kıl kökleri kalın olmasına rağmen oldukça etkili bir yöntem olarak uygulanmaktadır.
  • Güçsüz olan kıl köklerine ulaşım sağlanarak etkili sonuçlarla karşılaşılır.
  • Uygulamadan sonra pürüzsüz ve yumuşak bir tene sahip olabilirsiniz.
  • Amaç deri üstü ve deri altındaki kıllar olduğu için herhangi bir cilt rahatsızlığı yaşamazsınız.
  • Yüz, kulak, boyun, ense, göbek, sırt gibi vücudun bütün bölgelerinde uygulama yapılabilir.
  • Ağrı ve acı minimum seviyede hissedilir.
    Uygulama ile ilgili daha ayrıntılı bilgiyi Eskişehir lazer epilasyon merkezleri uzmanlarından alabilirsiniz. Sizler için oldukça büyük sorun teşkil eden kıllardan kurtulmak profesyonel ekiple birlikte oldukça zahmetsiz ve kolaydır.