Diyetisyen ve Beslenme Danışmanlığı

Beslenme bozukluğu kilo almanın başlıca nedenidir. Ailemizde gördüğümüz beslenme şekillerimiz, ilerleyen yaşlarda değiştirilmesi zor alışkanlıklardır. Eğer fazla kilolarınızdan, selülitlerinizden veya başka özel sağlık problemlerinizden (diyabet, tansiyon, eklem ve kas hastalıkları vb.) şikayetçiyseniz profesyonel destek alarak beslenme düzeninizi ve bundan kaynaklı sağlık problemlerinizi yenebilirsiniz.

Uygulanabilir bir beslenme programı kişileri yakından tanımakla oluşturulabilir. Bu nedenle danışanlarımız için bir ön bilgilendirme formu hazırladık. Bu formda ileteceğiniz bilgiler sizi daha yakından tanımak, sağlık durumunuzu anlamak ve beslenme alışkanlıklarınızı saptamak için gerekli.
Sağlıklı kilo vermek için öncelikle kilo alımının sebeplerini tespit etmek ve buna uygun bir beslenme programı çıkarmak oldukça önemli. Vücut analiziniz ve programdan beklentileriniz belirlenerek sizin için en uygun beslenme programını düzenleriz.

Ayrıca merkezimizde aldığınız diğer hizmetlerin etkisini maksimize etmek için beslenme programı desteği de sağlıyoruz. Böylece bölgesel incelme, selülitlerden kurtulma gibi programları hızlandırmaya ve kalıcı etki sağlamaya yönelik planlama yapıyoruz.

Beslenme ve diyet programımız için ön bilgilendirme formunu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz. Verdiğiniz bilgilerden yola çıkarak size uygun bir beslenme ve diyet programı hazırlanacaktır.

SAĞLIKLI BESLENME PLANI

Merhaba, ben Diyetisyen Buse BORUCU. Sizin için uygun olan, ideal ağırlığa kavuşmanızı, metabolizma hızınıza bağlı olarak en pratik ve sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmeyi hedefleyen bir diyet planlayacağız.
Ölçümlere ve yaşam tarzınıza göre birlikte değerlendirmeler yapılarak size uygun diyeti beraber oluşturacağız. Bu nedenle sizin beslenme düzeninizi öğrenmemiz ve düzenlememiz için 24 saatlik besin tüketim kaydı tutmanız önem arz etmektedir. Hafta içi ve hafta sonu olacak şekilde 24 saat boyunca tükettiğiniz besinleri, içerikleri ve miktarlarıyla birlikte yazmanız doğru olacaktır. Bu konuyla ilgili benimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Biyokimyasal değerlendirme sonrası diyetinizin planlanması daha doğru olacağından, sizden isteyeceğimiz ya da son 3 ay içerisinde yaptırdıysanız var olan kan tahlili sonucunuz ve besin tüketim kaydınızla beraber beslenme danışmanlığı için gelebilirsiniz.

    SİZİ ARAMAMIZI İSTER MİSİNİZ?